یادداشتی از محمدرضا دهقان نیری رئیس شورای اسلامی صالحیه در نشریه جاویدان :

  • مشاهده در قالب پی دی اف

چهارشنبه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

تحول چهره صالحیه محصول هماهنگی شورا و شهرداری است.

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری صالحیه، نشریه جاویدان در ویژه نامه شماره اخیر خود یادداشتی از محمدرضا دهقان نیری، رئیس شورای اسلامی صالحیه را در صفحه 4 خود با عنوان "تحول چهره صالحیه محصول هماهنگی شورا و شهرداری است" در بخش پارلمان شهر و در ذیل عسکی از المان پارک خطی صد هزار متری نهج البلاغه نوشت .

بخشی از این یادداشت را با هم می خوانیم:

شهرداری صالحیه در طول سه سال گذشته حدود 20 کیلومتر خیابان در مناطق مختلف شهر ایجاد کرده و گام موثری در توسعه شریان های حیاتی شهر برداشته است.
ایجاد 5 میدان و تعریض بلوار امامزاده باقر(ع) به طول دو کیلومتر و همچنین اتصال صالحیه به واوان به طول یک کیلومتر در حالی در صالحیه اجرا شده که برخی شهرهای استان حتی توان اجرای یک جاده 700 متری را هم ندارند.
در 3 سال گذشته شهرداری صالحیه حدود 100 کیلومتر لکه گیری معابر داشته؛ علاوه بر این در سالهای اخیر به اندازه 20 کیلومتر روکش آسفالت معابر داشته است. اهالی این شهر به خوبی یادشان هست که صالحیه در گذشته ورودی و خروجی آبرومندی نداشت، اما دیدیم که با ایجاد بلوار امامزاده باقر ورودی و خروجی که در شان این مردم است، ایجاد شد.
تعریض خیابان نقاوت نیز از جمله آرزوهای دیرینه اهالی صالحیه به ویژه ساکنان و عابران این خیابان بود که شهرداری در کمتر از 3 سال خیابان نقاوت را ساماندهی کرد.
توجه به توسعه سرانه های فرهنگی نیز از جمله اقدامات مدیریت شهری در سال های اخیر بوده است تا جایی که ساخت اولین سرای محله نیز در همین دوره به ثبت رسید.

وضعیت سرانه های صالحیه در گذشته بسیار نگران کننده بود به طوری که پیش از آغاز دوره مدیریت علیرضا قربانی به عنوان شهردار، تمام سرانه های تفریحی این شهر 60 هزار نفری در دو پارک نیمه تمام شاهد و لاله خلاصه شده بود، اما فقط در یک اقدام شهرداری صالحیه بیش از 10 هکتار در حاشیه رودخانه سیاب فضای سبز و تفریحی در شهر ایجاد کرد.

کانال سیاب در گذشته یکی از دغدغه های مهم ساکنان صالحیه تلقی می شد اما نازیبایی های حاشیه سیاب به فضایی زیبا تبدیل شده است.
پایان چشم انتظاری برای تکمیل و ابلاغ طرح تفصیلی نیز از جمله خبرهای خوش سه سال گذشته بود که با پیگیری های شهرداری و شورا به نتیجه رسید.
خروج صالحیه از بن بست نیز از جمله اقدامات ماندگار شهرداری محسوب می شود که طرح اتصال صالحیه به کمربندی الغدیر اسلامشهر بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هم اکنون شهرداری در حال ایجاد پل نهایی این طرح است.

در رابطه با این مطلب نظر دهید

از ارسال شماره تماس در اینجا اجتناب کنید

Security code
تصویر دیگر

You are here