تکمیل رینگ دور شهر و خروج صالحیه از بن بست فضائی

  • مشاهده در قالب پی دی اف

یکشنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۷

مهندس قربانی :

رینگ دور شهر و خروج صالحیه از بن بست فضائی در سال جاری به بهره برداری می رسد.

 

 

 

 

 

بر اساس این گزارش، مهندس قربانی، شهردار صالحیه در گفت و گو با روابط عمومی عنوان کرد : رینگ دور شهر و خروج صالحیه از بن بست فضائی در سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه مشروحی از اقدامات انجام شده در خصوص دسترسی محورهای سطح یک شهر را به شرح ذیل بیان کرد :

موقعیت جغرافیایی شهر صالحیه در یک دهه گذشته کاملا روشن است .
تا پیش از سال ۹۲،این محدوده در بن بست انتهای کوی گلستان قرار داشت و برای دسترسی به محور های سطح یک،شهروندان ناگزیر به تحمل خیابان های کم عرض،ریزدانه و پرتراکم امام علی(ع) و شهیدان غلامی و بختیاری بودند .

پیشتر این مسیرها به جاده ای موسوم به امامزاده باقر (ع)منتهی میگشت که از کمترین اصول و ملاحطات فنی برخوردار نبود و به استناد گزارش اداره پزشکی قانونی سالانه آمارهای اسف باری از جرح و تصادفات جاده ای به دست می رسید .
از سوی دیگر خیابان اصلی کوی گلستان است که در ساعات انتهای روز و دقیقا در پیک ترافیک،زمان مسافرت و تردد به چند برابر بطور متغیر افزایش می یافت .
و تمام اینها سند روشنی از رنج‌مردم در حوزه دسترسی،مانعی بزرگ برای توسعه شهر و دست آخر بن بست و انزوای جغرافیایی بود .

احداث جاده امامزاده باقر (ع) بطول ۲۲۰۰ متر و جانمایی ۳ میدان بمنظور تنزیل بار ترافیکی
توسعه خیابان امام علی (ع) و جانمائی میدان ولایت
توسعه خیابان سی متری ولیعصر (عج) و اجرای میدان شهید بهشتی در انتهای این مسیر
کمربندی صالحیه - واوان بطول ۲ کیلومتر و احداث دو پل بر روی برستر رودخانه های سیاه آب و سالور بطول بیش از ۱۰۰ متر
تخریب،نوسازی و تعریض خیابان شهید نقاوت در ۱۱۲ توافق و ساماندهی اساسی در ۲۵ هزار متر مربع با اجرای میدان شهید توانایی پور در انتهای این محور
و اتصال محله نقاوت به شهر گلستان در یک کیلومتر با اجرای میدان شکوفه در میان این مسیر از اقدامات مدیریت شهری در توسعه شبکه دسترسی صالحیه بود که بستر تحول این شهر و تعدیل ناکارامدی های دسترسی را فراهم آورد .

طرح دیگری که شهرداری صالحیه برای تکمیل رینگ دور شهر و حذف نارسائی های اساسی دسترسی در سال ۹۷ اجرا و با کمربندی صالحیه - واوان به بهره برداری میرساند،اجرای مسیر فشارقوی بطول ۷ کیلومتر است .
این مسیر از انتهای سی متری ولیعصر (عج) آغاز و تا میدان ولایت واقع در بلوار امام علی ختم و از آن به میدان شهید رجائی در جاده امامزاده باقر (ع) متصل خواهد شد که شرح عینی آن را در تصاویر و  نقشه پیش رو خواهید دید .

 

در رابطه با این مطلب نظر دهید

از ارسال شماره تماس در اینجا اجتناب کنید

Security code
تصویر دیگر

You are here