صالحیه هویتی جدید و نو پیدا کرده است

  • مشاهده در قالب پی دی اف

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

محمد رضا دهقان نیری در جمع رسانه ها از هویت جدید صالحیه می گوید .

 

 

 

 

 

 

 

بر اساس این گزارش و به نقل از نسیم بهارستان، شهر صالحیه امروز صالحیه چندسال قبل نیست . این را با یک نگاه در شهر می توان فهمید . البته کسانی که وضعیت چند سال قبل شهر را دیده اند، می توانند این تحولات شگرف و عمران و سازندگی شهر را درک کنند . این نه فقط نظر شهروندان که بسیاری از کارشناسان و آگاهان مسایل شهری است . شهری که که روزی در کنج شهرستان بهارستان قرار گرفته و راه به جایی نداشت ، امروز از بن بست خارج شده است و حتی در آینده ای نزدیک می تواند محور اتصال بهارستان به شهرستانهای همجوار باشد.

این اتفاقات خوب با انتخاب خوب مردم صالحیه شکل گرفته است و همه اذعان دارند رونمایی از صالحیه جدید از پنج سال قبل و همزمان با چهارمین دوره شورای این شهر آغاز شده است .اینکه در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر صالحیه مردم به یک ائتلاف به طور یکپارچه و کامل رای می دهند ، نشان دهنده اعتماد و رضایت آنان از نمایندگان خود در شورای شهر است . هفته نامه نسیم بهارستان در گفتگو محمدرضا دهقان نیری رئیس شورای اسلامی شهر صالحیه برنامه های آتی و علل موفقیت شورای هر صالحیه را جویا شده است .

در این دوره انتخابات شورا یک اتفاق بی سابقه در سطح شهرستان بهارستان و شاید در استان رخ داد و آن ، انتخاب کامل ائتلاف 6نفره ای بود که شما به عنوان سرلیست آن حضور داشتید . شاید خیلی ها می توانستند از قبل پیش بینی کنند که مردم صالحیه باز به تیم شما و همکارانتان در دوره چهارم اعتماد خواهند کرد . رمز این اعتماد مردمی را در چه می دانید ؟

البته این لطف مردم شریف و آگاه شهر صالحیه بود که بازهم ما را به عنوان خادمان خود در شورای شهر برگزیدند . مردم ناظرخوبی هستند . می بینند که وضعیت شهر نسبت به قبل چه تفاوتها و تغییراتی کرده است . اگر کاری انجام نمی شد ، آیا مردم بازهم به ما اعتماد می کردند ؟ مردم در شهرهایی مثل صالحیه نگاه سیاسی به انتخابات شورا ندارند . بلکه به کار ، توانمندی و پاکدستی توجه دارند و با این معیارها رای می دهند . من فکر می کنم با کارهایی که انجام شد از قبیل احداث راه ها و مسیرهای جدید ، فضاهای سبز و بوستانهای متعدد ، عمران و سازندگی شهر صالحیه یک هویت جدید و نو پیدا کرده است و می تواند الگویی برای سایر شهرها باشد . قطعاً اینها از دید شهروندان عزیز صالحیه پنهان نبوده و نیست . ماهم وظیفه داریم پاسخ اعتماد مردم را با تلاش بیشتر برای توسعه شهر بدهیم .

رمز موفقیت و توفیق شورای شهر صالحیه چه بوده است ؟

نخست همدلی و تعامل اعضا و اتحاد آنان برای خدمت به مردم است . شورای شهر صالحیه همواره بدون حاشیه و تنش کار کرده است . دوم تعهد و تخصص اعضای شوراست . در ترکیب شورا اعضای متخصص در زمینه های مختلف شهرسازی ، فرهنگی و .. حضور دارند . این کمک می کند که در شورا تقریباً همه مسایل و نیازهای شهر با دید تخصصی نگریسته شود و چیزی فراموش نشود . همه اعضا به وظایف و وعده های خود تعهد دارند و متعهد هستند که در کنار هم و باهم برای شهروندان و سازندگی شهر کار کنند . در کنار اینها ثبات مدیریتی شهری باعث شده برنامه های شورا که همان مطالبات مردم است به خوبی پیش برود . انتخاب یک شهردار با تجربه و کارآزموده که بدون دغدغه و بی هیچ فشاری از سوی شورا فقط برای شهر کار کند ، صالحیه را متحول کرده است . شاید حتی سه یا چهار سال قبل کمتر کسی می توانست تصور کند مشکلات و آلودگی های کانال شادچای برطرف شود . چه برسد به اینکه به جای آن یک پارک خطی 10هکتاری ساخته شود و امروز مردم از آن بهره مند شوند . در این دوره در مناطقی احداث بوستانهای محله ای پیش بینی شده است که فراموش شده بودند و فضایی هم برای این کار در آنجا وجود نداشت . اما انجام می شود . شورا و شهرداری مصمم به ایجاد تحول در صالحیه هستند و کارهای انجام شده ، محصول همین عزم و هماهنگی بوده است .ایجاد 5میدان و تعریض بلوار امامزاده باقر ، اتصال صالحیه به واوان که شهر ا از بن بست خارج می کند ، احداث پارک 5هزار متری عطر یاس ، ایجاد ده هکتار فضای در حاشیه کانال سیاب و ده ها طرح عمرانی ، ورزشی ، فرهنگی و خدماتی در چهار سال گذشته نشان می دهد که می توان کار کرد .

از نظر شما چه چیزی برای شوراهای شهر می تواند آفت محسوب شود ؟

شورای اسلامی مردمی ترین نهاد در نظام مردم سالار دینی است و هیچ نهادی وسیع تر و اثرگذارتر از نهاد شوراها در کشور وجود ندارد . این نهاد یک امانت در دست ما اعضای شوراست که در صیانت از آن بکوشیم . برای مسئولان هم امانتی است که باید آن را تقویت کنیم . اگر به نهاد مقدس شورا نگاه سیاسی داشته باشیم ، این سم مهلکی برای شورا خواهد بود . هرکس گرایش فکری و سیاسی برای خود دارد . اما این را نمی توان در طرح و لایحه و انتخاب شهردتر دخالت دارد . قوم و قبیله گرایی هم می تواند آفتی برای شورا باشد و این نهاد را از مسیر اصلی خود منحرف و از رسیدن به اهدافش بازدارد .خوشبختانه شورای شهر صالحیه نشان داده است که سیاسی کاری و کار سیاسی نمی کند . اکر قرار بر انجام این کارها بود ، این همه کار در شهر انجام نمی شد . همواره اصل برای ما مصلحت و نفع مردم بوده است .

اولویتهای اصلی شورای شهرصالحیه در سالجاری چیست ؟

مجموعه شهرداری و شورای شهر برای همه زمینه ها برنامه داشته و دارد . در کنار احداث بوستان ها و توسعه فضای سبز ، از احداث راه و توسعه سرانه های فرهنگی غافل نبوده ایم . اولین پارک بانوان شهرستان در صالحیه احداث شد . در سه سال گذشته 20 کیلومتر آسفالت معابرو 100 کیلومتر لگه گیری انجام شده است . از سرانه های ورزشی هم عفلت نشده است و سال گذشته دو چمن مصنوعی در شهرساخته شد و جوانان از آن استفاده می کنند .
همه نیازهای شهر برای ما در اولویت قرار دارد . ما می خواهیم شورا و شهرداری از کارهای اولیه ای مثل آسفالت و جدولگذاری و جمع آوری زباله فارغ شود . ما این کارها را پروژه تعریف نمی کنیم . اینها وظیفه و ماموریت ابتدایی شهرداری است . اولویت برای ما اجرای پروژه های زیرساختی برای شهر است .
ما می خواهیم شهروند صالحیه هر کجا که اسم شهرش به میان آمد ، افتخار کند .


در رابطه با این مطلب نظر دهید

از ارسال شماره تماس در اینجا اجتناب کنید

Security code
تصویر دیگر

You are here