محمدرضا دهقان نیری در آستانه رحلت حضرت امام (ره) و پیوند آن با مناسب های رمضان ۱۴۳۹ گفت :

  • مشاهده در قالب پی دی اف

یکشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

۱۴ خرداد و تقارن آن با شهادت مولای متقیان علی (ع) و شبهای عزیز قدر با ویژگی فتوت، پرهیزکاری و آزادمردی حضرت امام خمینی(ره) همسو و موازی شده است .

 

 

 

 

بر اساس این گزارش رئیس شورای اسلامی صالحیه با بیان اینکه جمهوري اسلامي مولود انقلاب شكوهمند اسلامي ايران بود كه با رهبری حضرت امام خميني رضوان‌الله تعالي عليه و به پشتوانه ملتي سرافراز و خستگي‌ ناپذير و به بركت خون شهيدان و مجاهدان راه فضيلت به بار نشست افزود :

روزي كه روح خدا به خدا پيوست، جهان در شکوه ارادت ملت به ولايت و رسم بدرقه رهبر عزیز خویش حيران شد .

دهقان نیری ادامه داد : نیمه خرداد یادآور به سوگ نشستن ملت ایران در غم فراق بنیانگذار انقلاب اسلامی و همچنین یادآور آغاز قیام ملتی مومن و انقلابی در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ است که با لبیک گفتن به رهبری فرزانه و صدیق از سلاله پاک پیامبر(ص)، خیزش اسلام خواهانه را نوید دادند و الگوی ایستادگی در برابر رژیم‌‌های طاغوتی وابسته به اجانب را برای ملت‌های مستضعف جهان ترسیم کردند.

محمدرضا دهقان نیری در ادامه به قیام پانزده خرداد بعنوان نقطه عطفی در تحولات دوران پیش از انقلاب تصریح کرد و افزود :

۱۵ خرداد؛ يادآور روزي است كه ملت مسلمان ايران در دفاع از ارزش های اسلامی و ولایی سينه سپر كردند و در مقابل آماج گلوله‌هاي رژیم سفاک پهلوی سرافرازانه ايستادند تا اسلام و ارزش‌هاي ناب اسلامي باقي و ماندگار باشد . امروز جوشش خون مردم مؤمنی که در سال ۱۳۴۲
به رهبری حکیمی فرزانه، حماسه تاریخی را رقم زدند، در رگ‌های عدالت‌خواهان جهان جریان یافته و هر روز امید به خروشی فراگیر بر ضد مستکبران جهان را پر رنگ‌تر می‌کند تا آنجایی که پیام انقلاب با عبور از مرزهای جغرافیایی به عمق دل‌های سایر آزادی خواهان جهان نفوذ کرده و در حال به ثمر نشستن است.

وی در ادامه اتحاد و همدلی میان آحاد مردم را رمز بقاء و تکامل خط و راه امام (ره) دانست و تشریح کرد :
همگان باید بدانیم امروز دشمن برای نفوذ به بدنه انقلاب و عملی سازی نیات شیطانی خود به دنبال اختلاف افکنی و دو قطبی نمودن جامعه اسلامی می باشد پس باید بیش از پیش با هوشیاری، تبعیت از فرامین و رهنمودهای رهبری حکیم و فرزانه چون همیشه نقشه‌های شوم قدرت‌های سلطه گر به سرکردگی آمریکای پلید را خنثی نمود.

دهقان نیری در خاتمه اظهار داشت :
اینجانب سالروز رحلت جانسوز امام خمینی(ره) و گرامی داشت شبهای دعا و مناجات قدر،یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد و تجدید میثاق با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و دعوت از آحاد ملت ایران برای حضور پرشور و یکپارچه در آیین های ویژه این رخدادهای مهم و الهام بخش کشور؛پشتیبانی از ولی امر مسلمین جهان را یک ضرورت مهم برای تداوم بالندگی نظام جمهوری اسلامی می دانم .

در رابطه با این مطلب نظر دهید

از ارسال شماره تماس در اینجا اجتناب کنید

Security code
تصویر دیگر

You are here