مسابقه كتابخواني دانش آموزي "عارف دوازده ساله" در صالحیه برگزار می شود

  • مشاهده در قالب پی دی اف

دوشنبه ، ۱۳ آبان ۱۳۹۸

شهردار صالحیه از برگزاري مسابقه كتابخواني دانش آموزي برگرفته از كتاب "عارف ۱۲ ساله " بمناسبت ۱۳ آبان روز جهاني مبارزه با استكبار جهاني خبر داد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری صالحیه، علیرضا قربانی شهردار صالحیه از برگزاري مسابقه كتابخواني دانش آموزي برگرفته از كتاب "عارف ۱۲ساله " بمناسبت ۱۳ آبان روز جهاني مبارزه با استكبار جهاني خبر داد.

قربانی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به ویژه رزمندگان نوجوان در جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران اظهار داشت: شهرداری ها در کنار سایر ادارات و نهادهای مرتبط به عنوان جهادگران فرهنگی نقشی خطیر در حفظ، نگهداری و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس  دارند.

این مدیر شهری معرفی کتاب مناسب وتشویق به کتابخوانی را از اولویت های اصلی شهرداری صالحیه در مقوله فرهنگ سازی دانست و خاطرشان کرد: در حال حاضر وظیفه حراست از فرهنگ دفاع مقدس و مبارزه با تهاجم فرهنگی از طریق گسترش فرهنگ کتابخوانی راهکاری منطقی محسوب می شود.

شایان ذکر است ؛ کتاب «عارف ۱۲ ساله» روایتی از مادرانه‌های مادر شهیدی است که برای شهادت فرزندش دعا کرد تا او به آرزویش برسد که بزودی به همت معاونت فرهنگی اجتماعی و روابط عمومی شهرداری صالحیه نحوه شرکت در مسابقه نیز اطلاع رسانی می گردد.

*معرفی کتاب

این کتاب روایتی از مادرانه‌های مادر شهیدی است که برای شهادت فرزندش دعا کرد تا او به آرزویش برسد.

رضا پناهی عارف دوازده ساله‌ای است که صحنه‌های از خودگذشتگی شگرف و عظیمی را در عمر کوتاه خود به نمایش گذاشت؛ پدیده عجیبی که با معیارهای مادی‌گرایانه قابل تبیین نیست.

آرزوی شهادت و کشته شدن در راه خدا که در زمره عالی‌ترین مفاهیم الهی و بلندترین ارزش‌های دینی است، در وجودش شعله‌ور گشته بود.
او ستاره درخشانی است که کلاس اول راهنمایی بود، ولی عظمت روحی او به تنهایی می‌تواند عالمی را روشن کند؛ نوجوان هویت یافته‌ای که بلندترین مفاهیم و ارزش‌های الهی و انسانی چون شجاعت، اخلاص، مردانگی، عشق به خدا و پیامبر و اهل‌بیت او در وجودش موج می‌زد.

جلوه‌های اعجاب برانگیز زندگی کوتاه او گنج گران‌بهایی است که به تصویر کشیدن صحنه‌های زیبایش بهترین راه انتقال و اشاعه همه خوبی‌هاست...

در رابطه با این مطلب نظر دهید

از ارسال شماره تماس در اینجا اجتناب کنید

Security code
تصویر دیگر

You are here